Money.pl o „Kreatorach Produktu” – wspólnym projekcie Żabka Polska oraz SC UEP

Serwis Money.pl opublikował artykuł na temat wyjątkowego projektu angażującego studentów polskich uczelni w procesy B+R na rynku spożywczym – ściślej, w tworzenie nowych produktów kategorii Quick Meal Solutions dla sieci Żabka. Jest to przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez firmę Żabka Polska oraz Spółkę Celową Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Warto dodać – bardzo udane!

W 3 edycjach projektu, organizowanego od 2017 roku, udział wzięło 19 zespołów studentów z 3 uczelni, a firma zakupiła od zespołów 8 projektów produktów, z których 2 już są dostępne w sklepach na terenie całej Polski. Dowodzi to, iż dobrze przemyślany i przeprowadzony proces pozwala uwolnić i ukierunkować duży potencjał studentów – przy odpowiednim wsparciu opracowują oni bardzo innowacyjne, a jednocześnie rynkowo i technologicznie gotowe koncepcje.

Studenci również zyskują – otrzymują cenną, empiryczną wiedzę o handlu i produkcji spożywczej, wprost od kadry kierowniczej firmy, która jest jednym z liderów segmentu. Wielu z uczestników nawiązało z firmą głębszą relację, przyjmując ofertę stażu i udziału w procesach wdrożeniowych projektów.

Więcej w samym artykule: kliknij tutaj by przejść do money.pl