Oknoplast bierze wszystko…

Dziś miał miejsce finał projektu zrealizowanego dla firmy Oknoplast. Zaprosiliśmy pięć zespołów studenckich –  dwa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz trzy z Politechniki Krakowskiej. Zadaniem każdego było opracowanie koncepcji nowej linii wzorniczej drzwi wejściowych.

Rezultaty przerosły oczekiwania! Powstały bardzo dojrzałe i przemyślane koncepcje, o świetnej jakości kreacji. Choć bardzo różnorodne w zakresie designu i założeń projektowych, każda koncepcja łączyła trzy cechy: innowacyjność, gotowość technologiczną oraz czerpanie z najważniejszych trendów rynkowych.

Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy Oknoplast: „Jesteśmy bardzo podbudowani faktem, że polskie wzornictwo przemysłowe jest na tak wysokim poziomie. Na tle Europy i mojego wieloletniego doświadczenia z tysiącami wzorów – projekty przygotowane przez zespoły studentów są na poziomie topowych projektantów. Każda z koncepcji broniłaby się na rynku i ma szansę na sukces w sprzedaży. Każda wygrywa z pozostałymi w innym kontekście i sama jest zwycięzcą w swojej klasie.”

Magdaleny Cedro-Czubaj, Dyrektorka Marketingu Grupy Oknoplast: „Jakość projektów zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. To różnorodne, świeże i gotowe do skomercjalizowania koncepcje o dużej wartości użytkowej. Nie tylko świetnie opracowane wzorniczo, ale też z dobrymi pomysłami na promocję w konkretnych grupach klientów.”

Projekt nie odbywał się w formule konkursu. Zespoły prezentowały rezultaty prac liderom Działu Badawczo-Rozwojowego oraz Działu Marketingu. Firma mogła kupić dowolną liczbę koncepcji lub zrezygnować całkowicie, gdyby efekty nie spełniały oczekiwań.

„Zdecydowaliśmy się kupić wszystkie powstałe koncepcje! W swojej różnorodności wszystkie wnosiły bardzo wartościowe rozwiązania wzornicze i sprytne zastosowania dostępnych rynkowo technologii” – mówi Maciej Iwan, Specjalista ds. Rozwoju Produktów Grupy Oknoplast.

Wnioski? Nie po raz pierwszy przekonujemy się, że w studentach drzemie wielki potencjał do kreowania cennych, innowacyjnych rozwiązań dla biznesu. Ambitne zespoły studentów wkładają w projekty całe serce i pełnię umiejętności oraz skupienia. Kluczem do udanego projektu studenckiego jest właściwie przygotowany proces, ukierunkowujący wysiłki i entuzjazm zespołów. Dobrze zrealizowany projekt tego typu to duże korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron!